НЕПОКАЗВАНИ ВЪВ ВАРНА ЛИЧНИ ВЕЩИ НА ГРАФ ИГНАТИЕВ В ИЗЛОЖБА НА ВОЕННОМОРСКИЯ МУЗЕЙ

07.02.2022 г.

От 10 февруари (четвъртък) във Военноморския музей във Варна може да бъде посетена изложбата „Граф Николай Игнатиев – 190 години от рождението му“. Тя се организира по повод годишнината и Националния празник 3 март.

Посетителите ще имат възможността да погледнат от още един ракурс личността на дипломата, играл ключова роля в продължение на няколко десетилетия при решаването на Източния въпрос и подписал от името на Руската империя Санстефанския договор, който ознаменува Българското освобождение.

За първи път във Варна ще бъдат представени дарените от наследниците личен печат на граф Игнатиев – част от фонда на Националния военноисторически музей, жезъл и часовник – част от фонда на Националния исторически музей, както и копия на документи от архива на Министерството на външните работи на Русия.

Изложбата се реализира по идея и с помощта на Община Варна и с участието на Националния военноисторически музей и Националния исторически музей. Тя може да бъде разгледана до 19 март 2022 г.