ВХОД СВОБОДЕН И БОГАТА ПРОГРАМА ЗА НОЩТА НА МУЗЕИТЕ ВЪВ ВОЕННОМОРСКИЯ МУЗЕЙ

29.06.2021 г.

На 3 юли (събота) от 17.00 до 23.00 ч. Военноморският музей (ВММ) се включва в европейската инициатива „Нощ на музеите“, като отваря врати за безплатно посещение и специална програма. Наред с постоянната си експозиция и кораб-музей „Дръзки“ посетителите ще имат възможност да разгледат и най-новата изложба „Варненското пристанище. Началото…“, посветена на 115-ата годишнина от създаването на пристанището.
За настроението на всички, избрали да „нощуват“ в Музея, ще се погрижи Представителният духов оркестър на Военноморските сили с концерт от 18.30 ч. Любители на българското кино ще имат възможност да гледат четири български филма от 20-те и 40-те години на миналия век, представени от Българската национална
филмотека в тазгодишния Сезон на класическия филм, организиран от Асоциацията на Европейските синематеки. Достъпът до музейните зали, кораба „Дръзки“ и външната експозиция ще се осъществява при спазване на противоепидемичните мерки и изисквания за едновременно присъствие на ограничен брой посетители.

Програма

17.00 ч. – 23.00 ч. – Вход свободен за постоянната вътрешна и външна експозиция на ВММ и кораба-музей „Дръзки“.

18.30 – 19.30 ч. – Концерт на Представителния духов оркестър на ВМС.

21.00 – 23.00 ч. – Лятно кино с Българска национална филмотека.

17.00 – 23.00 ч. – Фотоизложба „Варненското пристанище. Началото…“.