ВЗАИМООТНОШЕНИЯТА НА БЪЛГАРИЯ И ГЕРМАНИЯ В ГОЛЯМАТА ВОЙНА ОЖИВЯХА ВЪВ ФОТОИЗЛОЖБА ВЪВ ВОЕННОМОРСКИЯ МУЗЕЙ

26.09.2018 г.

На 26 септември беше открита фотоизложбата „България и Германия през Първата световна война. Приятелство или интереси“, която представя лицето на войната чрез малко известни фотографии от фондовете на Националния военноисторически музей – София, и на филиала му Военноморския музей – Варна.Снимките представят отделни моменти от срещите на върховното военно командване, приносът на германската школа за образоването и квалификацията на нашите морски летци и подводничари, както и други любопитни моменти от взаимоотношенията на двете държави.

На откриването присъстваха заместник-командирът на Военноморските сили флотилен адмирал Георги Пенев, генералният консул на Руската федерация във Варна Владимир Климанов, академик Георги Марков, изследователи на военната история, офицери и приятели на музея.

Изложбата може да бъде разгледана до 30 ноември 2018 г. във Военноморския музей.