БОГАТА ПРОГРАМА И ВХОД СВОБОДЕН ВЪВ ВОЕННОМОРСКИЯ МУЗЕЙ ЗА НОЩТА НА МУЗЕИТЕ

13.5.2019 г.

С разнообразна програма Военноморският музей (ВММ) се включва и тази година в Европейската „Нощ на музеите“ на 18 май (събота) 2019 г. Входът за постоянната експозиция, кораба музей „Дръзки“ и за най-новата изложба „Орденът „За храброст“ в държавните и войнски традиции“ ще бъде безплатен от 18.00 до 24.00 ч.

Гостите на Музея ще могат да видят още подготовката за изстрелване на топовни салюти и да се научат да правят морски възли в „Училището за моряци“, което традиционно организира Клуб „Миноносец „Дръзки“, а за доброто настроение на посетителите ще се погрижи и Представителният духов оркестър на Военноморските сили.

В деня на събитието ще бъдат обявени резултатите от конкурса за историческо есе, организиран от Военноморския музей и командването на Военноморските сили по повод 140 години от създаването на ВМС. Всички участници в конкурса ще имат възможност да посетят боен кораб на ВМС и да направят опознавателна обиколка на флотския район.

Празничната атмосфера ще бъде допълнена и от документалния филм – „Мореплавателят, който сбъдна мечтата си“, посветен на ветроходеца д-р Васил Куртев, трикратен носител на Златен глобус „Кор Кароли“, извършил околосветска обиколка с яхтата „Одесос“ (2015 – 2017).

ПРОГРАМА ЗА НОЩТА НА МУЗЕИТЕ НА ВОЕННОМОРСКИЯ МУЗЕЙ
18.00 – 24.00 ч. ВХОД СВОБОДЕН
18.00 ч. Обявяване на резултатите и НАГРАЖДАВАНЕ НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ от конкурса за историческо есе, организиран от Военноморския музей и командването на Военноморските сили
18.00 – 19.00 ч. КОНЦЕРТ на Представителния духов оркестър на Военноморските сили