ВОЕННОМОРСКИЯТ МУЗЕЙ УЧАСТВА В ИЗЛОЖБА ЗА 140-ГОДИШНИЯ ЮБИЛЕЙ НА ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ

01.08.2019 г.

На 6 август (вторник) от 10.00 часа на входа на Морската градина ще бъде открита фотоизложбата „140 години военен флот на България“, организирана от Военноморския музей, Военноморските сили и Община Варна. Музеят участва с ценни архивни кадри, които разкриват историческия облик на флота. Снимките проследяват най-значимите моменти от създаването на Военноморските сили и основните формирования в тях, участието им във войните за национално освобождение и обединение и Втората световна война, както и попълването на корабния състав в следващите години. Фотосите разкриват „отварянето“ към останалия свят след 1989 г., участието в международни учения и динамиката на промените в последните три десетилетия.